• Boksery - nasza największa miłość!
img

Psychika bokserów

Boksery to psy, którym przypisuje się takie cechy charakteru, jak napastliwość, czy agresywność. Tymczasem jest to bardzo niesłuszne przekonanie i z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy posiadacz boksera. Opowiadanie o tym, że boksery to psy agresywne powoduje olbrzymią niechęć ze strony ludzi do tej rasy.

Należy zatem szczególnie podkreślić, że bokser to pies bardzo cierpliwy. Jakiekolwiek prowokacje ze strony człowieka lub też innego psa, bokser stara się na samym początku lekceważyć. Inaczej jest jednak, jeśli napastnik nie ustępuje. W takiej sytuacji bokser dzielnie stawia mu czoła. Boksery to psy, które lubią dominować nad innymi. Nie są w stanie zatem tolerować sprzeciwu ze strony innego zwierzęcia. Unikają jednak walki z psami małymi i słabszymi od nich. Za godnych przeciwników uznają jedynie psy duże i wykazujące się siłą. Jeżeli takie psy zaatakują boksera, staje on do walki od razu.

Dla boksera najważniejsi są członkowie jego rodziny i bardzo często stają w ich obronie. W związku z tym mogą okazywać pewną agresję. W stosunku do najbliższych jednak są niezwykle łagodni i ulegli. Wobec najmłodszych okazują one ogromny spokój i rzadko kiedy są zniecierpliwione.

Hodowcy nie polecają zakupu boksera osobom, które nie są stanowcze. Boksery to psy, które bywają uparte, nieposłuszne i krnąbrne. Potrzeba zatem konsekwencji w wychowaniu takich psów. Należy być stanowczym, ale niezbyt surowym. Takie zwierzęta potrzebują także dużo czułości. Mimo to nie powinno się pozwalać im na zbyt wiele, w przeciwnym razie będziemy później ignorowani.

Boksery nie powinny być karmione przy stole, ponieważ bardzo ciężko oduczyć ich potem od tego nawyku. Powinny wiedzieć gdzie jest ich miejsce i być świadomi, że zajmują najniższą pozycję w domowej hierarchii. Bokser to zwierzę, które bardzo szybko się uczy i z entuzjazmem wykonuje wszystkie otrzymane polecenia.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że boksery to zwierzęta, które lubią płatać figle. Bardzo często też starają się zwrócić na siebie uwagę. Zwracają się o poparcie domowników. Cechuje je duży spryt, zwłaszcza podczas podkradania jedzenia. Mają naturę błazna i niemalże wszystko zrobią dla zabawy. Lubią, kiedy reagujemy śmiechem na ich zachowanie. Często okazują radość, ale bez skrępowania też są w stanie wyrażać napięcie, wzgardę lub znudzenie.

Boksery to zwierzęta, które bywają obrażalskie i chimeryczne. Nie maleje ich przywiązanie do człowieka, są wierne wobec członków rodziny. Z natury mają zaufanie dla swojego pana, a z natury nie są raczej podejrzliwe. Można powiedzieć, że przy odpowiednim wychowaniu, są to psy jak najbardziej rodzinne.

Zobacz również