Co zrobić, żeby nasz kot był szczęśliwy?

0
269
Co zrobić, żeby nasz kot był szczęśliwy?

Znaczna część ludzi uważa, że koty są wspaniałymi towarzyszami życia. Ważne jest także to, aby one się również i czuły w taki sposób, a co za tym idzie — wiodły szczęśliwe życie.

W jaki sposób można obdarować naszego pupila pozytywnymi wrażeniami?

Nasza obecność

Mimo powszechnej opinii, że koty są samotnikami oraz są niezależne od ludzi, to jednak często zabiegają o nasz kontakt. Robią to oczywiście w bardziej subtelny sposób niż np. psy, co sprawia, że stają się dodatkowo bardziej tajemnicze. Nie można mieć jednak wątpliwości, że pozostawiony sam sobie zwierzak będzie po prostu smutny. Koty kochają móc spędzić czas ze swoim właścicielem, np. śpiąc u niego na kolanach, czy poprzez czułe pieszczoty. Na pewno nasz zwierzak nagradza nam takie chwile swojego życia, przytulając się do nas, czy wydając pomruki zadowolenia.

Odpowiednie zabawki

Nasz kot musi mieć różne rzeczy, dzięki którym będzie mógł się zająć sobą, nawet wtedy, kiedy nas nie będzie w domu. Oczywiście ze wszystkich takich rzeczy najważniejszy będzie drapak. Bez niego możemy być niemal pewni, że nasz kot będzie ścierał swoje pazury na naszych meblach, drzwiach czy kanapie. Oczywiście w większości przypadków tego na pewno nie chcemy, dlatego też jeszcze przed sprowadzeniem zwierzaka do domu, musimy się zaopatrzyć w ten gadżet. Odpowiednio przyzwyczajony kot do używania drapaka nie będzie ruszał innych mebli. Dodatkowo drapak może być połączony z różnymi półeczkami i legowiskami, co sprawia, że kot może się wspinać na znaczne wysokości. Zwierzęta te kochają obserwować świat z góry, więc im bardziej rozbudowany drapak, tym więcej będzie miał z niego frajdy.

Ważne są także wszelkie zabawki, dzięki którym nasz zwierzak będzie mógł się wybiegać. Każdy kot ma inny charakter, a więc i różny typ zabaw mu się będzie podobał bardziej lub mniej. Musimy przede wszystkim poznać charakter naszego zwierzaka. Najczęściej koty lubią biegać za wędkami z piórkami lub piłeczkami. W sklepach nie brakuje również różnych rodzai myszek, czy interaktywnych zabawek na prąd, czy baterię. Jeżeli koty nie mają swoich zabawek, można być niemal pewnym, że znajdą sobie je wśród naszych osobistych rzeczy (np. kapcie) co prawie na pewno się nam nie spodoba.

Drugi zwierzak

Niektóre koty są bardziej społeczne niż inne. Może się czasem okazać, że lepiej będzie przygarnąć dwa koty zamiast jednego — zwłaszcza jak oba są w podobnym wieku. Wtedy może się okazać, że godzinami będą spędzać czas na wspólnej zabawie w berka, a przy tym my sami będziemy mieli na pewno niezły ubaw. Dodatkowo zżyte ze sobą zwierzęta mogą wspólnie zasypiać na sobie, co jest dodatkowo fascynujące.

Nietrudno jest sprawić, aby nasz zwierzak był szczęśliwy, po prostu trzeba zwrócić na pewne rzeczy uwagę.