Czym cechuje się dobre siodło dla konia?

0
402

Czasy jeżdżenia wierzchem powoli mijają, a taka forma rekreacji jest dedykowana raczej osobom, które nie myślą o jeździectwie wyczynowym, preferują raczej spokojną jazdę i bardzo dobrze znają swojego wierzchowca. Dla wszystkich tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę w świecie koni i tych, którzy nastawiają się na bardziej agresywną jazdę, siodło dla konia jest konieczne. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu, aby był w pełni satysfakcjonujący.

Materiał i budowa

Wraz z rozwojem popularności tego sportu zaczęły powstawać bardziej akcesoria gadżety, niż rzeczywiste siodła dla konia. Warto pamiętać, że odpowiednie połączenie elementów skórzanych z tkaniną i drewnem lub metalem terlicy, pozwoli nam uzyskać optymalne warunki i komfort jazdy zarówno dla konia, jak i jeźdźca. Bezpieczeństwo jazdy wymaga połączenia wysokiej jakości klasycznych materiałów – wygląd musi zejść na drugi plan.

Rodzaj siodła

Siodła dla konia występują w różnych wariantach, a każdy z nich lepiej się sprawdza w innym typie jeździectwa. Jeżeli nie jesteśmy do końca pewni, jakie siodło wybrać, warto poradzić się osób prowadzących stadninę lub personel sklepu, w którym zamierzamy dokonać zakupu. Łatwo dokonać złego zakupu, gdyż rodzajów stosowanych siodeł jest aż dziewięć.

Jakość i marka

Nie od dzisiaj wiadomo, że produkty cechujące się wysoką jakością pracują na swoją markę. Warto zaufać profesjonalistom w tej dziedzinie i wybrać siodła dla konia takich firm jak FairPlay, Horze, czy Kerbl. Po pierwsze mamy gwarancję, że jest to produkt, na którym można polegać, a po drugie, długość jego użytkowania będzie zdecydowanie bardziej satysfakcjonująca.