Depilacja miejsc intymnych dla mężczyzn

0
266
Depilacja miejsc intymnych dla mężczyzn

Depilacja intymna mężczyzn dzisiaj już nie szokuje tak jak kiedyś. Przeciwnie, staje się coraz bardziej popularna. Wielu mężczyzn szuka najlepszego sposobu na pozbycie się włosków z tamtych miejsc. Na szczęście nie obecni panowie nie muszą sięgać do tak drastycznych metod, jakie stosowali mężczyźni starożytnego Egiptu czy Grecji. W tamtych czasach depilacja oznaczała cywilizację, i była zabiegiem powszechnym, ale i bardzo bolesnym: włoski wyrywano złączonymi muszlami. Jednak i dziś panowie znajdują powody do narzekań, ponieważ znaczna część z nich nie jest zadowolona ze stosowanych przez siebie metod depilacji intymnej.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że depilacja miejsc intymnych u mężczyzn jest inna od wszystkich innych rodzajów zabiegów usuwania włosów. Z tego względu wymaga szczególnej uwagi i nie może być wykonana pochopnie i w pośpiechu. Nierozwaga może bowiem nie tylko skutkować bolesnymi podrażnieniami, ale także być potencjalnie niebezpieczna dla zdrowia.

Najprostszym pomysłem, jaki mężczyźni stosują, jest zwykłe golenie włosów. Staranne, precyzyjne golenie pozwala usunąć dokładnie wszystkie włoski, a użycie kremu do golenia pomoże zminimalizować podrażnienia. Jednak zabieg ten wymaga ścisłej uwagi, aby nie doszło do skaleczenia, gdyż w owych obszarach każda ranka może być trudno gojąca i przez dłuższy czas bardzo uprzykrzać życie. Ponadto bardzo kłopotliwy jest odrost włosków – wyrastają twardsze, mocniejsze, a towarzyszy temu niemiłosierne swędzenie.

Lepszym sposobem jest użycie kremów do depilacji. Podrażnienia są mniejsze, nie ma ryzyka zacięcia się, a ponadto niektóre kremy w znacznym stopniu opóźniają odrost włosków i sprawiają, że stają się one słabsze. Jedyny minus, to pracochłonność wykonania dokładnego zabiegu. Ale wprawa czyni mistrza, a i kremy są coraz to lepsze i szybsze w działaniu. Zawsze należy stosować jedynie takie kremy, które są przeznaczone konkretnie do depilacji intymnej. Powinno to być dokładnie zaznaczone na opakowaniu. Inne kremy nie nadają się do tych miejsc, gdyż mogą podrażnić delikatne okolice intymne.

Depilacja woskiem to dobry sposób, aby usunąć niechciane włoski na kilka tygodni. Zabieg taki powinien być wykonany w gabinecie, przez profesjonalną kosmetyczkę. Samemu można bardzo podrażnić delikatne miejsca. Jeszcze nie tak dawno temu widok mężczyzny poddającego się depilacji intymnej w salonach piękności dziwił, teraz jest na szczęście bardziej popularny i nie szokuje, a w ofertach znajdują się propozycje specjalnie dla panów.

Jeśli mężczyzna jest zdecydowany na trwałe usunięcie włosów, może poddać się zabiegowi depilacji laserowej. Będzie to oznaczało całkowite pozbycie się włosków, na zawsze (oczywiście po kilku zabiegach).