Dynamiczne zmiany na rynku technologicznym

0
337

Najnowsze targi technologiczne pokazały jak wiele jest jeszcze możliwości w dziedzinie technologii użytkowej. Jeszcze parę lat temu prognozowano, że nastąpi spadek innowacji spowodowany maksymalnym jak niektórzy myśleli postępem technologicznym jaki udało się osiągnąć.

Nic bardziej mylnego. To co się obecnie dzieje na targach technologicznych pokazuje, że daleko jesteśmy od nasycenia rynku pomysłami technologicznymi.

Producenci różnego typu elektroniki nadal prześcigają się w tworzeniu różnego rodzaju rozwiązań technologicznych, które mają ułatwić nasze życie.Przykładem jest technologia UHD czyli odtwarzanie i nagrywanie obrazu w jakości Ultra High Definition. Technologia dosyć nowa została zaprezentowana na kilku prototypach przedstawionych na targach.

Co słychać w tabletach

Również na rynku tabletów widać postępujące zmiany. Coraz to nowsze modele  wyposażone w mocniejsze procesory i większy dyski twarde są prezentowane potencjalnym klientom. Nikogo nie dziwi już kilka gigabajtów pamięci ram, które do tej pory były znane jedynie z mocnych komputerów stacjonarnych. Możliwość płynnego odtwarzania filmów jakości HD również nie stanowi problemu dla obecnego sprzętu jakim jest tablet.

Jak wygląda sprawa na rynku mobilnym?

Tutaj również można zauważyć postęp. Mimo, że producenci umieścili już w telefonach praktycznie wszystkie możliwe elementy, to jednak nadal starają się nas zaskoczyć takimi rzeczami jak mocniejszy procesor, więcej pamięci ram, czy nieco więcej mega pikseli  w załączonej kamerce.

Podobnie jeżeli chodzi o możliwości internetowe wszystkie obecnie prezentowane telefony w pełni wykorzystują potencjał Internetu umożliwiając przeglądanie stron, uruchamianie filmów w Internecie czy różnego rodzaju inne działania, które upraszczają nam życie.

Wyzwania na rynku technologicznym

Nadal podstawowym problemem przy wszystkich przenośnych urządzeniach jest ich czas działania. Krótki czas działania przy intensywnym korzystaniu z tabletu czy telefonu komórkowego powoduje frustrację u klientów. Powstają różnego rodzaju inicjatywy rządowe i prywatne, których zadaniem jest stworzenie bardziej pojemnych akumulatorów do telefonów. Być może wkrótce te działania pozwolą na wydłużenie pracy na jednym ładowaniu.