Dzieci kochają zabawki interaktywne

0
321

W ofercie wielu sklepów znajdują się zabawki interaktywne. Reklamowane są jako wyrabiające w dziecku spostrzegawczość, wyobraźnię i kreatywność. W zabawkach interaktywnych chodzi o to, że dzieci po przyciśnięciu guzika słyszą dźwięk lub widzą kolor. Często mają one charakter wybitnie edukacyjny – po naciśnięciu guzika słychać liczenie lub wymieniane są kolejne litery alfabetu. Zabawki tego typu to świetny pomysł na prezent dla dzieci.

Zabawki interaktywne mogą występować w kształcie pianinek, warsztacików, tablic, dziecięcych laptopów, telefonów itp. Takie zabawki mogą nawet uczyć języków obcych. Najczęściej jest to angielski. A więc po naciśnięciu przycisku w kształcie kaczki słyszymy „duck”, czyli angielski odpowiednik. Maluszki faktyczne chętnie wracają do tego typu zabawek, dlatego że oprócz wysokiej jakości wykonania, miłego materiału i ładnych kolorów mają jeszcze to wyjątkowe „coś” – swoją interaktywność.

Dla starszych dzieci przydatne są interaktywne laptopy, na których dziecko może się pobawić w proste gry, ale także doskonalić swoje zdolności językowe czy matematyczne. Laptopy te zawierają także różne zadania (matematyczne albo muzyczne) lub quizy z różnych dziedzin wiedzy. Dzięki zabawkom interaktywnym dzieci mogą powoli oswajać się z dzisiejszym pełnym techniki i urządzeń mechanicznych światem.

W przypadku niemowlaków zabawki interaktywne mają zachęcać do eksploracji świata dzięki temu, że po naciśnięciu przycisku w klocku czy maskotce wydobywa się miły dźwięk lub skoczna melodia. Nieco starsze dzieci mogą bawić się interaktywnymi lalkami. Zwłaszcza, że po naciśnięciu guzika można usłyszeć, że lalka chce jeść, zrobić siusiu czy umyć zęby, dzięki czemu można zaspokoić jej potrzeby. Zabawki interaktywne mogą także być różnymi zwierzątkami. Tego typu zabawki kochają także nieco większe dziewczynki. Nawet sześciolatka ucieszy się z interaktywnego kotka czy pieska.

Zabawki interaktywne są bardzo atrakcyjne. Często wybierane są na prezenty dlatego, że są bardzo kolorowe, solidnie wykonane i w dodatku wydobywają się z nich różne dźwięki, a często także dają możliwości nauki i rozwoju zdolności logicznego myślenia.