Gałązki Miswak i ich wpływa na dziąsła

0
984

Problemy z dziąsłami zaczynają się zazwyczaj od lekceważonego często krwawienia przy szczotkowaniu zębów. Później pojawia się ból, zaczerwienienie i stany zapalne. Nieleczone choroby dziąseł mogą prowadzić nawet do utraty zębów. Jak temu zapobiec? Stosowanie pasty do zębów i szczoteczki może nie wystarczyć. Aby utrzymać swoje dziąsła w dobrej kondycji, warto sięgnąć po naturalny środek, popularny w krajach Bliskiego Wschodu oraz południowej Azji – gałązki rośliny o nazwie Miswak.

To właśnie jej mieszkańcy tamtych regionów zawdzięczają od wielu wieków doskonały stan zębów oraz dziąseł. Jaki wpływ mają gałązki Miswak na dziąsła? Przede wszystkim działają kojąco, dzięki dużej zawartości taniny. Regularne stosowanie gałązek pozwala szybciej uporać się ze stanami zapalnymi czy nadwrażliwością dziąseł oraz zapobiega parodontozie i innym chorobom jamy ustnej.

Dbanie o dziąsła za pomocą patyczków Miswak nie jest skomplikowane – mogą sobie z tym poradzić nawet dzieci. Wystarczy 2 lub 3 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem lub po posiłkach, masować dziąsła za pomocą patyczków. Umożliwia to wchłonięcie tanin do tkanki dziąseł, a samo masowanie także ma działanie uśmierzające ból i łagodzące stany zapalne.