Halvetic kontra Roundup – który produkt jest lepszy i dlaczego?

0
325
Halvetic jest herbicydem nieselektywnym

Herbicydy, czyli środki ochrony roślin mające na celu zwalczanie chwastów, stanowią podstawę upraw na całym świecie. Dzięki nim niepożądane rośliny nie niszczą roślin, plony są obfite, a społeczeństwa zaopatrzone w podstawowe produkty spożywcze. Do popularnych środków chwastobójczych należą na przykład Roundup oraz cieszący się rosnącą popularnością od kilku lat Halvetic. Jakie są między nimi różnice i który ze środków jest lepszy? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ich temat.

Halvetic, czyli innowacja w świecie herbicydów

Halvetic jest herbicydem nieselektywnym, który bazuje na glifosacie. Jest sprzedawany w formie koncentratu, który rozcieńcza się wodą i jest stosowany nalistnie. Celem jego użytkowania jest niszczenie zarówno jednorocznych, jak i wieloletnich chwastów jednoliściennych i dwuliściennych. To, co wyróżnia go na tle innych środków tego rodzaju, to zastosowanie innowacyjnej technologii BGT. Better Gliphosate Technology zapewnia brak pienienia, a przede wszystkim przełamuje wszelkie bariery dla działania glifosatu, który jest jedną z najsłynniejszych substancji stosowanych na całym świecie w herbicydach. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom środek działa nawet w warunkach, które powszechnie uznawane są za niekorzystne dla działanie glifosatu, a także zapewnia skuteczność, mimo mniejszej dawki substancji czynnej. Nie bez znaczenia jest również fakt, że środek ten nie wymaga dodawania siarczanu amonu, ponieważ wszystkie składniki znajdują się już w koncentracie.

Roundup, czyli znany od lat herbicyd

Roundup jest jednym z najpopularniejszych środków chwastobójczych. Podobnie, jak Halvetic, może być stosowany w przypadku chwastów jednoliściennych i dwuliściennych i to zarówno w przypadku chwastów jednorocznych, jak i wieloletnich. Bazuje na glifosacie i jest sprzedawany w formie koncentratu, który trzeba rozcieńczać z wodą. Z kolei opryski robi się za pomocą opryskiwaczy ręcznych, jak i polowych. Jest bardzo popularnym środkiem do zwalczania perzu właściwego, ale zapewnia likwidację również wielu innych chwastów, które mają destrukcyjny wpływ na uprawy. Producent zapewnia, że rozprawia się zarówno z chwastami wrażliwymi i średniowrażliwymi, jak i z chwastami odpornymi, takimi jak skrzyp polny.

Który ze środków jest lepszy?

Roundup i Halvetic mają ze sobą wiele wspólnego i cieszą się uznaniem wśród użytkowników, zapewniając im wysoką skuteczność. Nie da się jednak ukryć, że wprowadzony na rynek kilka lat temu Halvetic zdaje się mieć więcej zalet od konkurenta. Zastosowanie w tym wypadku nowoczesnej technologii Better Gliphosate Technology przyciągnęło uwagę rolników, ponieważ niesie ona ze sobą szereg niespotykanych dotychczas korzyści. Halvetic pozwala na taką samą skuteczność, co inne wysokiej jakości środki, ale przy zastosowaniu mniejszej dawki substancji czynnej, co skutkuje znacznie mniejszym śladem chemicznym. Ponadto sporządzanie roztworu jest znacznie wygodniejsze, a do środka nie trzeba dodawać żadnych adiuwantów.