Jak rozpoznać i wyleczyć przeziębienie włosów?

0
322
Jak rozpoznać i wyleczyć przeziębienie włosów?

W znakomitej większości przypadków, słysząc – przeziębienie – myślimy o podwyższonej temperaturze ciała, katarze, kaszlu i bólu gardła. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przeziębienie może dotyczyć również włosów. Przeziębienie włosów to dokładniej przeziębienie ich cebulek. Zazwyczaj zauważamy tylko jego objawy, nie jesteśmy świadomi, że mamy właśnie do czynienia z przeziębieniem włosów. Nieleczone, może być przykre w skutkach i znacznie obniżyć wytrzymałość naszych włosów, a także pogorszyć ich wygląd i kondycję.
Przypadłość ta, dopada cebulki naszych włosów głównie w okresie jesienno-zimowym. Dlatego, poza odpornością organizmu i chronieniem części ciała przed zimnem, należy także dbać i chronić skórę głowy. Przeziębienie włosów jest skutkiem niedostatecznej ochrony skóry głowy przed zimnem. Objawy tego stanu to znaczne osłabienie włosów, nadmierne ich wypadanie, elektryzowanie, a także znacznie spowolniony proces wzrostu.
Wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego właśnie powinniśmy dbać o odpowiednią, dostateczną ochronę skóry głowy w okresie jesienno-zimowym. Niezbędna do tego będzie odpowiednia czapka. Powinna pozwolić skórze oddychać, nie przegrzewać jej, ale jednocześnie być na tyle ciepła, aby nasza skóra głowy była odpowiednio chroniona przed negatywnym wpływem niskiej temperatury. Jeśli czapka jest za ciepła, zauważysz to szybko ponieważ twoje włosy będą się szybko przetłuszczały. Najlepszym rozwiązaniem, będzie wełniana czepka z dobrej jakości materiału. Zadbaj także o to, aby nie wychodzić z domu w chłodniejsze dni z mokrymi czy wilgotnymi włosami. Mokry włos jest bardziej podatny na złamania i uszkodzenia mechaniczne. Dlatego przed wyjściem z domu dokładnie osusz swoje włosy. W tym celu możesz użyć suszarki, pamiętaj jednak, aby nawiew nie był zbyt ciepły, ponieważ to również nie działa pozytywnie na kondycję i stan twoich włosów.
Jeśli jednak zauważysz u siebie pierwsze oznaki przeziębienia cebulek, zacznij działać jak najszybciej. Szybkie działanie jest w tej kwestii bardzo ważne, ponieważ dzięki temu zwiększasz znacznie szansę na to, że uda ci się skutecznie i szybko wyleczyć twoje przeziębione cebulki. Zacznij od zadbania o swoją dietę. Powinna być ona odpowiednio zbilansowana, bogata w miedź, witaminy, cynk oraz żelazo. Pielęgnacja przeziębionych włosów również wymaga więcej pracy i uwagi. Stosuj odżywki, które zawierają nawilżające emolienty, olejowanie włosów również jest niezbędne.
W okresie jesienno-zimowym warto też zaopatrzyć się w preparaty, które wzmocnią włosy i będą je chronić. Takim preparatem, w formie pysznych żelków są na przykład, popularne i często polecane misie na zdrowe włosy. Możesz je kupić za pośrednictwem strony internetowej o nazwie noblehealth.pl. Za opakowanie zapłacisz niecałe 40 zł. Jest to produkt bezglutenowy, bezpieczny dla osób zmagających się z Hashimoto, bez laktozy i bez drożdży. Misiowe żelki to bogactwo selenu, cynku, biotyny, witaminy A oraz E, a także manganu. Wszystkie te składniki są niezbędne, w trosce o zdrowe i silne włosy. Wystarczy zażyć dwie żelki dziennie aby cieszyć się efektem ich działania. Dla miłośników eko rozwiązań jest świetna wiadomość – opakowanie nadaje się do recyklingu w stu procentach. Produkt posiada wiele pozytywnych opinii, warto stosować go regularnie, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.
Przeziębienie włosów to dolegliwość katastrofalna w skutkach. Włosy są przez nie w złej kondycji, wypadają i wyglądają bardzo niekorzystnie. Chociaż niewiele osób zdaje sobie sprawę z jego istnienia, jest to bardzo popularne schorzenie cebulek włosów, pojawia się szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Aby temu zapobiec, należy bezwzględnie chronić skórę głowy przed zimnem. Potrzebna będzie do tego wełniana czapka, która nie będzie przegrzewała skóry głowy, a zapewni jej odpowiednią ochronę. Pamiętaj także, aby nie wychodzić na zewnątrz z mokrymi włosami. Stosuj dietę bogatą w niezbędne składniki odżywcze, dbaj o odpowiednią pielęgnację włosów i skóry głowy, a także zastanów się nad stosowaniem preparatów, które wspomogą twoje włosy.