Jak zapanować nad stresem przed dniem ślubu?

0
216
Jak zapanować nad stresem przed dniem ślubu?

Twój ślub już niedługo. Na samą myśl o nim zaczynasz się denerwować? To wcale nie musi zawsze tak wyglądać. Podpowiadamy, jak pokonać przedślubny stres i cieszyć się tym najważniejszym w życiu dniem.

Zaplanuj wszystko wcześniej

Wszystko co tylko się da, przygotuj wcześniej. Nie zostawiaj nic na ostatnią chwilę. W przedślubnej gorączce przygotowań i tak nie uda Ci się tego zrealizować. Najlepiej rozpisz sobie, co i kiedy trzeba zrobić. Wybór menu – zrób to 12 miesięcy przed ślubem. Dj na wesele mazowieckie – podpisz z wybraną osobą umowę 8 miesięcy przed weselnym przyjęciem. Zaproszenia dla gości – zamów je najpóźniej na 6 miesięcy przed datą ceremonii. Jeśli będziesz planować wstecz, nic nie powinno Cię zaskoczyć w dniu samego ślubu.

Zrelaksuj się

Musisz w tym całym zabieganiu znaleźć chwilę dla siebie. Po prostu zaplanuj sobie wolny dzień lub wieczór w tygodniu przed ślubem. Spędź go tak, jak chcesz. Wieczór ze znajomymi, randka w kinie, długa kąpiel w wannie, wizyta w SPA a może czytanie książki przy muzyce? To zależy tylko od Ciebie. Rób to, na co masz ochotę. I na chwilę nie myśl o weselnych sprawach.

Wieczór przed ślubem

Na dzień przed ślubem trudno o zupełny spokój. Postaraj się jednak, aby spędzić wieczór w relaksującej atmosferze. Nie planuj na ten wieczór żadnych spotkań z rodziną i znajomymi. Odpręż się przed snem i koniecznie idź spać wcześniej. Dzięki temu rano wstaniesz w dobrym nastroju i ze sporym zapasem energii. A ta przyda się w tym ważnym dniu.

W trakcie ślubu i wesela

Postaraj się skupiać na pozytywach. To Twój dzień. Porozmawiaj z gośćmi, odpręż się. Obawiasz się ceremonii w kościele? Pomyśl, że to tylko jedna godzina z Twojego życia. Za chwilę będzie po wszystkim. Stresujesz się pierwszym tańcem? Nie martw się, wpadki zdarzają się nawet najlepszym tancerzom. Daj się ponieść pozytywnym emocjom. Wasz wodzirej na wesele na pewno rozkręci towarzystwo i wszyscy będą się dobrze bawić. Po prostu wczuj się w klimat weselnej imprezy i pamiętaj: Taki dzień jest tylko jeden.