Jaką owijkę do rakiety tenisowej wybrać?

0
391

Grając w tenisa, wiemy jak wiele czynników wpływa na przebieg i jakość naszej gry. Wiemy również jak ważna jest znajomość wszystkich reguł panujących na korcie. Bez nich nie wiedzielibyśmy na czym polega gra w tenisa, jakie zagrania są dozwolone, jakie nie, za co możemy dostać punkty itd. Mamy także świadomość jak ważny jest odpowiedni strój i obuwie, dzięki któremu będziemy mogli przez długi czas grać w komfortowych warunkach, ze względu na ich wygodę i przewiewność. Ważną rzeczą jest wybór piłki, która decyduje o jakości i przebiegu naszej gry. Najważniejsza jednak jest rakieta.

Tylko, gdy będzie dobrze dobrana, będzie nam się nią odpowiednio grało, nasza rotacja będzie zachowana na danym poziomie. Pamiętamy, że musi być ona dobrana do nas indywidualnie, mając na uwadze nasze umiejętności, rozmiar naszej ręki, siłę i długość naszego zamachu. Jednak w rakiecie bardzo istotną rzeczą jest rączka. Gdy jest odpowiednio zabezpieczona, nie wyślizgnie nam się z ręki podczas gry. Dlatego bardzo ważne jest stosowanie owijek.

Dzięki owijkom możliwy jest odpowiedni chwyt rakiety, kontrola naszych uderzeń, a także jej stabilność w naszej dłoni. Stosuje się je, gdy nasz uchwyt z czasem się zużyje. Jest to zdecydowanie lepsze i tańsze rozwiązanie w porównaniu do wymiany całego uchwytu. Gdy decydujemy się na owijkę, warto pamiętać, by zwrócić uwagę na jej absorpcję wilgoci, przyczepność, jakość i długość użytkowania. Taka owijka powinna być miękka i dobrze odprowadzać wilgoć. Dzięki temu podczas gry będziemy się czuć komfortowo.

Jeśli chodzi o przyczepność naszej owijki, powinniśmy się zapoznać z pojęciem „track”. To właśnie on definiuje jej przyczepność. Po zastosowaniu jej uchwyt naszej rakiety powinien dobrze trzymać się w naszej dłoni i być miękki. To pozwoli na łatwiejsze utrzymanie rakiety w rękach. Należy wypróbować owijki, tak by dobrać tą odpowiednią dla nas.

W kwestii pochłaniania wilgoci to owijka powinna pochłaniać zarówno pot, wilgoć jak i wodę. To znajdziemy w poziomie gąbczastości owijki. By była ona odpowiednia, powinniśmy także sprawić czy taka owijka dobrze trzyma nam się w dłoni. Nasz chwyt powinien być pewny. Powinniśmy wybrać taką, która nie straci swojej przyczepności po kilku godzinach gry. Wtedy będziemy pewni, że nasza rakieta nie wyleci nam z ręki w najmniej oczekiwanym momencie.

Istotną rzeczą jest również trwałość. Ta niskiej jakości nie posłuży nam na długo, a wtedy będziemy musieli ją co chwilę zmieniać, co może być bardzo uciążliwe, gdy często się gra. Owijki tenisowe wysokiej jakości będą w stanie wytrzymać bardzo długo, a ich wymiana będzie konieczna dopiero wtedy, gdy zobaczymy, że się zużywają. W tym przypadku zwykle cena idzie w parze z jakością. Dlatego warto zdecydować się na te droższe modele, jeśli chcemy mieć produkt bardzo wysokiej jakości, który posłuży nam na lata. Należy pamiętać, żeby wybrać te od sprawdzonych i renomowanych producentów, co nas upewni w tym, że dokonaliśmy dobrego wyboru.

Warto pamiętać o tych wszystkich rzeczach, kupując owijkę do naszej rakiety. Dzięki temu nie będziemy niemile zaskoczeni i nie przysporzymy sobie dodatkowych kłopotów i wydatków.