Jakie są przyczyny wypadania włosów?

0
972

Powodów dla których wypadają nam włosy może być naprawdę bardzo wiele. Często zdarza się tak, że niszczymy swoje włosy całkiem nieświadomie nie zwracając uwagi, że nawet chwilowe poddanie ich szkodliwemu zabiegowi wystarczy by straciły swój blask i zdrowie. W artykule wskażemy kilka najgorszych przestępstw na włosach.

Nieprawidłowe uczesanie ma duży wpływ na strukturę włosa. Nie mamy tu na myśli fryzur godnych na wybieg lub wesele lecz nawet zwykłe upięcia w kucyk lub kok nadwyrężają skórę głowy sprawiając, że włosy się łamią a mieszki włosków wręcz zanikają. Przestępstwem jakie możemy popełnić jest także tapirowanie oraz używanie spinek, które dosłownie wyrywają włosy wraz z cebulkami. Nie warto więc rozczesywać włosów na siłę ani związywać ich za ciasno.

Wszelkiego rodzaju środki kosmetyczne oraz zabiegi, takie jak farbowanie oraz trwała powodują zdecydowane osłabienie struktury włosów, które szybciej wypadają. Okazuje się, że ludzie rzadko zwracają uwagę na etykiety szamponów i nie skupiają się na tym, do jakich włosów jest dany szampon. To jest bardzo poważny błąd, które również może spowodować wypadanie włosów. Nie trzeba chyba przypominać o tym, że suszenie oraz korzystanie z lokówek i prostownic także przyczynia się do wypadania nawet dużej ilości włosów.

Jak zatem zabezpieczyć się przed łysieniem? Warto stosować maseczki, które łatwo zrobić domowym sposobem. Wystarczy wymieszać kilki naturalnych składników, by zrobić prawdziwą bombę mineralną. Ostatnio popularne stają się również tabletki na porost włosów, które są bezpieczne i stworzone z samych naturalnych składników, np. chmielu.