Kilka słów o hokeju na lodzie

0
323
Kilka słów o hokeju na lodzie

hokej na lodzie jest jedną z najbardziej znanych sportowych na całym świecie. Mimo że jest to sport bardzo fizyczna, a czasami brutalny, hokej promuje sportową. Z powodu wielu ludzi, którzy grają w rugby, producenci sprzętu hokejowego wydali miliony dolarów na stworzenie bardziej wyszukane rodzaje narzędzi i sprzętu.

Hokej Puck

Hokej krążek to mała czarna dysku wykonana z gumy. Typowe środki Puck około jednego cala myśleć i trzy cale średnicy. Zazwyczaj Krążek hokejowy będzie ważyć około pięciu punkt pięciu do sześciu uncji.

We wczesnych latach hokej, gracze wykorzystywane okrągłą piłkę na polach lodowych do gry, ale szybko zorientował się, że gumowa piłka odbiła się zbytnio na dysku, oblodzonej powierzchni. Aby rozwiązać ten problem, że odcięte górną i dolną część kuli do tworzenia standardowego krążka.

Rodzaje krążki hokejowe

Choć mogą one wyglądać tak samo, istnieją różne rodzaje krążków hokejowych. Różnica między tymi krążki leżą na ich wagę, kolor i użytkowania. Standardowy czarny krążek waży około sześciu uncji i jest zawsze używany do odtwarzania. Istnieje również niebieski krążek, który waży około czterech uncji, który jest przeznaczony dla młodszych graczy, którzy nie są jeszcze przyzwyczajeni do standardowego krążka. Istnieje również cięższe czerwonawo Krążek, który waży około dziesięć uncji i jest wykorzystywana do poprawy wytrzymałości i trzymać obchodzenia się z odtwarzacza. Istnieje także krążek, który jest wykonany ze stali, który waży zdumiewające dwa funty. Jest on używany przez graczy, którzy chcą wzmocnić swoje nadgarstki dla lepszej obsługi kija.

Potężny Krążek

Podczas profesjonalnych gier hokejowych, krążek może osiągnąć prędkość stu mil na godzinę lub więcej i może wyrządzić poważne szkody dla obu zawodników i widzów. Ze względu na niesamowitą prędkość może osiągnąć konkretne rodzaje urządzeń, takich jak maskę Goaltender zostały zaprojektowane tak, aby chronić bramkarzy przed potencjalnym zagrożeniem.