Pewność siebie da się wyćwiczyć

0
266
Pewność siebie da się wyćwiczyć

Bez pewności siebie nie osiągniemy w życiu niczego, co pozwoliłoby poczuć nam więcej swobody, radości życia, a przede wszystkim sukcesu, zarówno na drodze uczuciowej, jak i drodze związanej z rozwojem kariery. Problem wyjątkowo niskiej samooceny jest w obecnych czasach niczym choroba współczesnej cywilizacji.

Zamiast stawać się bardziej otwarci, chłonni świata i ludzi, zamykamy się w skorupie własnych skumulowanych uczuć, których nie potrafimy uwolnić, a dopóki tak jest, dopóty nie uwierzymy w siebie.

Wiara w siebie to wiara w to, że jesteśmy po prostu mądrymi ludźmi, że doskonale radzimy sobie w gąszczy codziennych spraw, że potrafimy zadbać o swoja kondycję fizyczną, nawet jeśli nie mamy mięśni godnych kulturysty. Wszystko to ma podstawy w ogromnym szacunku do swojego umysłu oraz ciała.

Trudno jest nabrać do siebie odpowiedniego dystansu, zwłaszcza gdy istnieje swoista moda na obrażanie innych publicznie w telewizji, czy też radiu, jak również w gronie znajomych, gdzie najlepsze żarty powstają na bazie złych doświadczeń osób nam znanych.

Jeśli jednak chcemy być ponad to, zdziałać cos w życiu, musimy przede wszystkim krytykę innych osób pozostawić poza swoją świadomością.

Istnym podejściem do samego siebie jest możliwość spojrzenia sobie w oczy, choćby w lustrze i z czystym sumieniem przyznanie, że siebie akceptujemy, że lubimy żyć sami ze sobą, że takie życie jest dla nas przyjemnością.

Doskonałym ćwiczeniem jest wieczorne wspominanie sytuacji, które podczas mijającego dna sprawiły, że choć na chwilę mieliśmy na ustach uśmiech. Dzięki temu zauważymy tak prozaiczną rzecz jak fakt, że potrafią nas spotykać rzeczy naprawdę miłe.

Człowiek, który patrzy prosto przed siebie, nie chowa się w swoich własnych ramionach zyskuje na starcie szacunek wielu osób. Nie wstydzi się bowiem siebie jako człowieka, nawet z wadami, które go tylko wyróżniają.
Jeśli to za mało, trafnym pomysłem są udane zakupy, wizyta u fryzjera. Czasem wystarczy odmienić w sobie niewiele, aby stało się wiele dobrego.

Warto też pamiętać, że w życiu dobrze mieć stałą liczbę poprzeczek, które stopniowo sobie podwyższamy, po mału, ale za to konsekwentnie.