Polskie prawo budowlane

0
1199

Każde przedsięwzięcie musi być zgodne z prawem obowiązującym na terytorium kraju. Prawo budowlane w Polsce to ważny zbiór zasad, z którymi trzeba się zapoznać zarówno rozpoczynając budowę, jak i zakładając firmę budowlaną.

Prawo budowlane zawiera wiele aktów i działów, jest z roku na rok nowelizowane, dlatego łatwo też w nim się zgubić. Z myślą o ułatwieniu dla wszystkich pracujących w budownictwie powstały przewodniki po prawie budowlanym, które mają za zadanie ułatwić nam poruszanie się wśród przepisów. Zawieranie umów i rozpoczęcie budowania obiektów musi być uregulowane prawnie, tak, aby każdego dotyczyły te same zasady. Jeśli zatrudniamy firmę do celów budowlanych, to jest ona zaznajomiona z wymogami, i nie musimy się martwić nadzorowaniem jej z prawem budowlanym w ręku. Jest to dosyć oczywiste, gdyż firma niestosująca się do prawa nie miałaby żadnych klientów i szybko straciłaby pozycję na rynku.

Prawo budowlane dotyczy wszystkich specjalistów, którzy mają związek z budownictwem, więc także architektów, którzy obowiązkowo muszą zapoznać się z wymogami bezpieczeństwa w prawie.