Powiększanie małej łazienki

0
379

Powiększanie małej łazienki

Współcześnie widocznie obserwowalne są trendy architektoniczne, kreujące przestrzeń naszych łazienek niemal z taką samą precyzją, jak odbywa się to w przypadku sypialni czy salonów. Coraz chętniej też korzystamy z profesjonalnych biur projektowych, które starają się dostosować nasze oczekiwania do warunków, które posiadamy. Innowacyjne rozwiązania oraz najnowsze technologie sprawiły, że nie mamy już dzisiaj większego problemu z wyczarowaniem w naszych łazienkach profesjonalnych pomieszczeń kąpielowych, saun czy nawet spa, dzięki czemu uzyskujemy możliwość stworzenia w domach mini salonów odnowy biologicznej.

Ze względu na zwiększone tempo życia oraz nadmiar stresujących bodźców zewnętrznych, tego typu posunięcia są niezwykle atrakcyjne i wpisują się w szereg oczekiwań generowanych przez klientów tego typu biur. Wiadomo oczywiście, że nie każdy z nas posiada możliwość stworzenia swojej łazienki niemal od podstaw czy zaprojektowania jej jeszcze zanim dom zostanie zbudowany, zwłaszcza, że większość z nas nabywa mieszkania z rynku wtórnego. Stajemy więc przed koniecznością dopasowania naszych oczekiwań do tego, czym już dysponujemy. Ze względu na to, że większość naszych mieszkań nie ma monstrualnych gabarytów, wielkość pokoi tworzy się kosztem pomieszczeń gospodarczych. Nie trudno więc zrozumieć, dlaczego nasze kuchnie i łazienki są znacznie mniejsze, niż byśmy tego oczekiwali.

Na szczęście jednak współczesne rozwiązania, które obejmują meble oraz elementy wyposażenia, są w pełni funkcjonalne i ergonomiczne, przez co doskonale wpisują się w schemat małego wnętrza. Przygotowując się do każdego remontu skrupulatnie gromadzimy budżet i staramy się znaleźć płytki ceramiczne czy gresowe, które najlepiej odpowiadałyby naszym oczekiwaniom, jednak szukając ich w stacjonarnych sklepach, gdzie nie zawsze wybór jest wystarczający, możemy natrafić na zgrzyt pomiędzy sytuacją zastaną a naszymi potrzebami. Z pomocą – jak w wielu współczesnych sytuacjach – może nam przyjść Internet, w którym dostępność materiałów budowlanych oraz sklepów producenckich jest niezwykle rozbudowana. Warto jednak odwiedzić taki, wyposażający łazienki sklep internetowy, który będzie przede wszystkim dobrze wyposażony i zaufany. W większości wypadków to właśnie element zaufania decyduje o tym, że ciągle króluje pogląd, ze zakupy w Sieci obarczone są sporym ryzykiem. Obawiamy się nietrafionych decyzji, błędów w realizacji zamówienia, otrzymania nieodpowiedniego towaru czy uszkodzenia go w trakcie transportu, jednak powinniśmy wiedzieć, że niemal każdy wyposażający łazienki sklep internetowy prowadzony jest przez doświadczonych producentów, dodatkowo, wiele z nich należy do producentów, których produkty kupujemy w zwykłych, standardowych sklepach. Mowa na przykład o witrynach, dzięki którym produkty możemy szybko i sprawnie zamówić do domu. W razie potrzeby można także spotkać się z pracownikiem, by ustalić szczegóły.

W przypadku małej łazienki sklep internetowy może się okazać dobrym rozwiązaniem, szczególnie dlatego, że wskazuje na więcej dróg działania i możliwości. Producenci i sprzedawcy skrzętnie korzystają z dobrodziejstwa sprzedaży wirtualnej, głównie dlatego, że mają więcej możliwości zaprezentowania swoich towarów. W przypadku sklepów stacjonarnych decydujący jest aspekt powierzchniowy oraz fakt, że niewiele sklepów może sobie pozwolić na sprzedaż tylko i wyłącznie płytek ceramicznych. W takich miejscach mamy zaopatrywać się w jak największą ilość produktów, dlatego tez większość towarów znajduje się w magazynach, a wybieramy je za pośrednictwem katalogów.

W Sieci z kolei oglądamy płytki oraz elementy dekoracyjne niemal z dowolnej perspektywy, mając też możliwość zobaczenia wnętrza symulacyjnego, za pośrednictwem którego widzimy jak prezentują się płytki ceramiczne na całej ścianie czy podłodze. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nie każdy z nas potrafi wyobrazić sobie efekt końcowy. Nie każde wnętrze prezentuje się też dobrze w określonych barwach czy wzorach, dlatego też na wielu profesjonalnych stronach sklepów znajdują się proste w obsłudze aplikacje, dzięki którym uzyskujemy możliwość stworzenia trójwymiarowego planu swojej łazienki, za pomocą podawanych przez nas rzeczywistych wymiarów. Jest to o tyle przydatne, że możemy szybko zweryfikować atrakcyjność wybranej przez nas kolekcji płytek, pobawić się wielkościami i kolorami oraz w miarę wiarygodnie oszacować ilość potrzebnego materiału. Taki projekt może być też niezwykle korzystny dla ekipy remontowej, która znacznie lepiej będzie mogła dopasować się do naszych oczekiwań.

Pamiętajmy, że mała łazienka wcale nie ogranicza wachlarza naszych możliwości aranżacyjnych, ponieważ umiejętnie rozplanowane wnętrze, wyposażone w dopasowane do jego gabarytów urządzenia i sprzęty może dać nam w rezultacie atrakcyjne i funkcjonalne pomieszczenie. Współcześni projektanci wychodzą naprzeciw naszym potrzebom, kreując płytki w niemal dowolnych kształtach i formatach, dzięki czemu uzyskujemy możliwość optycznego powiększania czy wydłużania łazienki. Odpowiednia manipulacja płytkami oraz barwami może dać zaskakujące rezultaty, dlatego też nie bójmy się eksperymentów. Podłużne płytki układane w pionie wysmuklą łazienkę i sprawią, że będzie wydawała się wyższa, z kolei jasne płytki, gładkie lub w delikatne wzory powiększą optycznie wnętrze, nadając mu przestronności.

Mamy dzisiaj możliwość remontowania łazienki za pośrednictwem różnego typu materiałów, nie muszą to być tylko i wyłącznie płytki ceramiczne, gres i terakota, zwłaszcza, że pojawia się obecnie trend na wykorzystywanie w projektach podłóg z egzotycznego drewna. Glazura jest jednak o tyle trafionym rozwiązaniem w przypadku małych łazienek, że doskonale współpracuje ze sztucznym oświetleniem. Światło odbijając się od lśniącej powierzchni skutecznie rozświetla wnętrze, powiększając je wizualnie i sprawiając, że wydaje się jaśniejsze, nie wszyscy bowiem posiadają w swoich małych łazienkach rarytas w postaci okna. Ze względu na to, że światło powinno grać pierwsze skrzypce w niewielkich wnętrzach, dobrze jest zainwestować w punktowe oświetlenie czyli kilka halogenowych oczek w podwieszanym suficie. Tego typu rozwiązanie zdecydowanie doda wrażenia przestronności, na pewno też podwyższy optycznie wnętrze, dzięki czemu nasza mała łazienka nie będzie już tak problematyczna i kłopotliwa.