Program partii politycznej

0
399

Każda partia polityczna, która chce do siebie przekonać potencjalnych wyborców musi zaprezentować jakiś program polityczny. Powinien być jak najbardziej kompletny, kompleksowy, przemyślany, a przede wszystkim sensowny.

Z tym ostatnim warunkiem zazwyczaj jest najgorzej, bo politycy, zdają się czasem nie zastanawiać nad konsekwencjami swoich pomysłów, zmian i decyzji. Zanim jednak przystąpimy do dokonania wyboru, jaką partię chcielibyśmy wspierać, powinniśmy dobrze poznać jej program, na ile właśnie jest kompletny i sensowny. To, czy program jest kompletny to jest bardzo ważne. Jeżeli bowiem polityk, czy partia polityczna prezentuje niepełny program, to powinniśmy mieć przynajmniej dwie wątpliwości.

Czy, tematy, które nie zostały ujęte w programie, są w ogóle w zakresie zainteresowań tego ugrupowania, czy nie zamierzają się tym zająć? Czy może nie mają po prostu na to żadnego pomysłu, więc lepiej to przemilczeć, a czas sam pokaże co się stanie. Druga wątpliwość, jest chyba nawet poważniejsza. Rozwiązanie, dla niezaprezentowanego w programie tematu, może być po prostu nie popularne, trudne do przyjęcia lub kontrowersyjne. Dlatego, lepiej na początek się z nim nie wychylać, a gdy sytuacja będzie już stabilna, to wtedy można będzie o tym powiedzieć. To chyba nie jest traktowanie, jakiego byśmy oczekiwali jako wyborcy.