Skorupki jajek na wzmocnienie zębów

0
272
Skorupki jajek na wzmocnienie zębów

Współcześnie wypełniamy ubytki toksycznymi plombami tak szybko, jak tylko się pojawią. Możemy tego uniknąć stosując naturalne środki. Istnieje możliwość odbudowy zębów i leczenia dziur za pomocą naturalnych rozwiązań.

Przez wiele lat używano rtęciowych wypełniaczy amalgamatowych, ponieważ giętkość rtęci pozwala na dokładne wypełnienie małych szczelin zębowych i wąskich pęknięć. Wrażliwość rtęci na temperaturę pozwala także na rozszerzanie i kurczenie plomby według potrzeb.

Niestety, takie działanie zmniejsza możliwość zregenerowania się zęba samego w sobie. Dodatkowo wiemy, że rozwiązania amalgamatowe to zdrowotne ryzyko z uwagi na zawartość rtęci.

Z dobrym naturalnym środkiem i właściwą techniką, zęby mogą odbudować swoją strukturę. Czas i cierpliwość są oczywiście kluczowe dla procesu samouzdrawiania.

Używanie skorupek od jajek na wzmocnienie zębów

Jeden z przykładów leczenia pęknięć zębowych to skorupki jajek:

„Skorupki od jajek zawierają idealną ilość idealnie dobranych substancji dla leczenia ubytków – ogromne ilości wapnia i 27 innych minerałów. Skład skorupek przypomina skład naszych zębów. Skorupki jajek mają wystarczającą ilość wapnia do odbudowy zębów.”

Prawdziwym kluczem do remineralizacji zębów jest dostarczenie odpowiednich minerałów w odpowiedniej proporcji, by zęby mogły się odbudować. Proces ten może rozpocząć się dopiero po prawidłowym oczyszczeniu jamy ustnej.

Przez oczyszczenie należy rozumieć, że wszystkie minerały stomatologiczne, które są toksyczne lub alergizujące dla danej osoby, są bezpiecznie usuwane przez dentystę biologicznego. Holistyczna stomatologia powinna być również wykorzystywana do rozwiązywania wszelkich trwałych infekcji zębów i dziąseł. Miejsca kawitacji muszą być w szczególności odpowiednio oczyszczone, aby wszelkie infekcje ogniskowe były całkowicie leczone.

Używając tylko materiałów dentystycznych i technik stosowanych przez dentystę bez toksyn, można przywrócić naturalnie występującą florę bakteryjną w jamie ustnej. Podobnie, naturalne pH jamy ustnej, które jest najbardziej korzystne dla tego trudnego rodzaju regeneracji tkanki, również musi być podtrzymane po to, by przez cały czas wspierać naturalne wypełnianie szczelin.

Chociaż zaleca się wykonanie powyższych kroków, jedną rzeczą, którą można samodzielnie oczyścić jamę ustną jest ssanie oleju. Jest to naturalna metoda, która przynosi wiele korzyści.

Niespotykany sposób na wzmocnienie zębów i wyleczenie ubytków
Dlaczego skorupki jaj są tak skuteczne?

-„Tkanka kości składa się z wapnia. W rzeczywistości ludzkie kości i zęby są bardzo podobne w składzie do skorupy jajka. Jedną z zalet skorupek jaj jest wapń zawarty w skorupie – 93%.

-Dodatkowo skorupki zawierają pierwiastki mineralne: magnez, fosfor, krzem, sód, potas, żelazo, siarkę, aluminium itp.

-Również białko otoczki składa się z takich niezbędnych aminokwasów jak: metionina, cysteina, lizyna, izoleucyna. Dlatego odpowiednio przygotowane skorupki jaj są najbardziej zrównoważonymi naturalnymi środkami do uzyskania wapnia.”

Uzupełnianie ubytków w naturalny sposób nie jest łatwym zadaniem, dlatego stosowanie najlepszego materiału, jaki ma do zaoferowania natura, ma absolutnie kluczowe znaczenie dla pomyślnego wyniku.

Przepis na miksturę ze skorupek jajek

Przede wszystkim jajka powinny być z ekologicznych hodowli kurczaków w celu uniknięcia niechcianych chemikaliów i antybiotyków.

Jak przygotować:

„Weź skorupki i włóż je do wrzącej wody na około 5minut. Wrzenie zabije wszelkie patogeny. Osusz i zmiel w młynku do kawy. Weź pół łyżeczki dziennie. Pamiętaj, że witamina D (ekspozycja na słońce) znacznie ułatwia wchłanianie wapnia.

Możesz przygotować też pastę do zębów. Dzięki niej zmniejszysz ilość wizyt u dentysty i zwiększysz swoje szanse na odbudowę zębów.

Przepis na naturalną pastę do zębów:

-1/4 szklanki zmielonych skorupek od jajek

2-3 łyżeczki oleju kokosowego

Opcjonalnie: łyżeczka soli morskiej, kilka kropli olejku z mięty pieprzowej

Po prostu połącz składniki tak, aż powstanie gładka konsystencja pasty. Przechowuj w słoiczku.

Podsumowując

Najczęściej stosowane obecnie materiały dentystyczne są często toksyczne i dodatkowo utrudniają naturalne gojenie się zębów.

Tonik i pasta do zębów ze skorupek jaj są dwoma sposobami, które pomogą przywrócić zdrowe zębym tym, którzy podążają za naturalnym nurtem uzdrawiania.

Niespotykany sposób na wzmocnienie zębów i wyleczenie ubytków – Skorupki jajek to nie śmieci!