Urządzanie mieszkania w stylu skandynawskim

0
421

Urządzanie mieszkania w stylu skandynawskim

Urządzanie mieszkania to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Od pewnego czasu króluje tutaj styl skandynawski – delikatny, minimalistyczny. Cóż się kryje pod tym pojęciem? Prostota, mało mebli, przestrzeń. Stonowane barwy, biel, czerń, szarość, pastele, naturalne drewno. Dom w stylu skandynawskim sprzyja odpoczynkowi, wprowadza ciepłą atmosferę i spokój. Pokój dziecięcy zbudowany w oparciu o ten styl to przede wszystkim sprytne rozwiązania pozwalające na sprzątnięcie dziecięcych skarbów, meble w jasnych kolorach, ciekawe ozdoby i gadżety, które dzieci pokochają!

Jasne meble

Dobrze dobrane meble to podstawa każdego pokoju. Białe lub sosnowe dziecięce łóżeczko będzie dobrym tłem dla kolorowej pościeli i maskotek. Oprócz tego dobierzmy szafę i komody w tym samym stylu. Pamiętajmy o tym, żeby wybierać zbliżone do siebie stylowo oraz kolorystycznie modele, dzięki czemu uzyskamy porządny efekt. Półka na książki czy inne skarby nie musi być nudna! Pozostając w jasnej kolorystyce postawmy na kształt. Jasne meble można przyozdobić naklejkami, białą szafę można ozdobić sportowcami z piłką lub czerwonymi różami.

Miejsce do zabawy i pracy

Dążąc do tego, żeby meble w pokoju dziecka nie musiały być co kilka lat wymieniane, postawmy na rozwiązania, które „rosną wraz dzieckiem”. Regulowane biurka i wielofunkcyjne stoliki wpisują się w skandynawskie dążenie do praktyczności i ułatwiania sobie życia. Oprócz tego możemy postawić na rozwiązania rodem z Ikei – niektóre meble, jak łóżka mają możliwość rozsuwania i przedłużania wraz ze wzrostem dziecka.