Wąż gumowy do paliwa

0
259
węże do paliwa

Waż do paliwa to niezwykle ważny element naszego samochodu ale niestety nie zawsze jest on wymieniany w odpowiednim czasie, a jako uszkodzenie czy nawet uszczelnienie może przyczynić się do większych awarii naszego pojazdu, jego całkowitego unieruchomienia bądź znacznie większego pobierania paliwa. A zatem w momencie kiedy zobaczymy wyciek paliw wokół auta bądź też poczujemy zapach paliwa niezwłocznie powinniśmy oddać auto do warsztatu samochodowego.

Wąż gumowy

Jednym z najczęściej stosowanych węży do paliwa jest waż gumowy który jest przeznaczony do przepływu benzyny, oleju, i innych materiałów napędowych jest on lekki wytrzymały, a przy tym bardzo elastyczny. Dostępne w sklepach motoryzacyjnych węże do benzyny są odporne na działanie wysokiej temperatury, a także wszystkich czynników atmosferycznych.

Zastosowanie węży gumowych do paliwa:

Węże do benzyny oraz węże do olejów stosuje znajduje zastosowanie m.in.:

  • przy instalacjach samochodowych,
  • ssaniu i tłoczeniu benzyny bądź oleju,
  • przepływie płynnej masy asfaltowej, smoły i ich mieszanin,
  • napełnianiu i dozowaniu paliw ropopochodnych,
  • napełnianiu i rozładunku zbiorników gazu płynnego (LPG) i gazu ziemnego

Wszystkie węże do paliwa czy też oleju są wykonane z materiałów które powodują że sa one odpowiednio wzmocnione za pomocą materiałów tekstylnych, ponadto zostały wyprodukowane zgodnie z wymogami techniczno-produkcyjnymi.

Dostępne w sklepach motoryzacyjnych węże do paliwa sa elastyczne i odporne na różne czynniki zewnętrzne a także przetarcia.  Węże gumowe do paliwa obejmują następujące artykuły najwyższej klasy i jakości: węże do paliw konwencjonalnych, do paliwa dieslowego, do benzyny, olejów, do mas asfaltowych, a także do cystern i dozowania paliwa, a także węże do LPG.

Większość firm dostępnych na polskim rynku które posiadają w swojej ofercie węże do paliwa oferuje najlepszej jakości węże gumowe do benzyny oraz oleju, decydując się na wymianę węża w swoim aucie zostaje on dobrany do naszych indywidualnych potrzeb oraz do naszego samochodu. Większość węży do paliwa zostały pokryte specjalną warstwą tekstylną która posiada właściwości antyelektrostatyczne, co zapewnia maksymalny komfort użytkowania i jakość oferowanych produktów. W sklepach znajdziemy szeroki wybór węży do paliwa co powoduje, że możemy dobrać odpowiednią dla nas średnicę przepustowość, ciśnienie rozrywające a także maksymalną długość węża oraz grubość ścianki. Jednak oddając auto do warsztatu z reguły to mechanik podejmuje decyzję o tym który wąż będzie dla naszego pojazdu najbardziej odpowiedni.