Wpływ fryzury na wygląd ogólny

0
458

Fryzura jest przykładem na to jak można zmienić swój wygląd. Szczególnie kobiety mają tutaj pole do popisu. Możliwości jest tu kilka, a efekty mogą z każdej pani zrobić kobietę nie do poznania. Trzeba jednak zdecydować się na taką fryzjerską rewolucję i zaryzykować.

Po pierwsze włosy można skrócić, lub wydłużyć. W tym pierwszym przypadku możemy powiedzieć o znacznym ich przycięciu, lub też przystrzyc całą fryzurę na różnych długościach. Można też przy długich włosach zastosować równą grzywkę. Zmiana może być zauważalna także przy sposobie uczesania, koku, warkoczu, czy zwykłym spięciu włosów z tyłu przy użyciu czy to gumki, czy choćby frotki. Można też zastosować treskę.

Najbardziej zmiany mogą być widoczne przy farbowaniu włosów. Brunetka zmieniająca się w blondynkę to bardzo radykalne posunięcie, ale może okazać się strzałem w przysłowiową „dziesiątkę”. Nie znaczy to, że zawsze będzie to udane posunięcie. Ponadto trzeba pamiętać, że po czasie będziemy mieć do czynienia z odrostami. Jest jeszcze to, że częste farbowanie niszczy włosy.

Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie falownicy, czy też lokówki, co wyraźnie wpłynie na stylizację naszych włosów. Lekko pofalowane włosy, czy może loki? Ogólnie modelowanie włosów można uznać za prawdziwą sztukę.