Wytyczamy dom wedle obowiązujących przepisów

0
875

Zanim rozpoczniemy budowę domu, który w kolejnym czasie stanie się oazą naszego odpoczynku w pierwszej kolejności musimy zająć się formami prawnymi, w których to postępować musimy zgodnie z przepisami zawartymi w prawie budowlanym.

Dzieje się tak wówczas, kiedy nie mamy zamiaru kupić nowego lokalu użytkowego, lecz przeciwnie wybudować go od podstaw. Taką nieruchomość dostosowujemy zawsze do własnych potrzeb oraz oczekiwań, a co więcej możemy zaplanować go w taki sposób, w jaki tylko sobie tego zażyczymy. Jeżeli więc właśnie jesteśmy na etapie rozpoczęcia swej budowy musimy pamiętać o tym, że w pierwszej kolejności musimy złożyć do urzędu właściwego niezbędną dokumentację.

Pracę możemy rozpocząć dopiero wówczas, kiedy dostaniemy pozwolenie od władz, na rozpoczęcie budowy. Oczywiście władzom musimy także przedstawić odpowiedni projekt, dzięki któremu będą mogły podjąć słuszną dla nas decyzję. Oczywiście skupić się musimy także na odpowiednim wytyczeniu granic budynku, a najlepiej w tym celu wynająć geodetę.