Zalety użytkowania kart płatnicznych

0
333
Zalety użytkowania kart płatnicznych

Coraz większa popularność i świadomość rzeczywistych zalet elektronicznych kart, przyczyniła się do powstawania co rusz nowych rodzajów tychże “plastikowych pieniędzy”. Zależnie od potrzeb i oczekiwań, każdy bankowy klient może otrzymać inną kartę, przeznaczoną do realizacji innych celów lub transakcji.

Na początek przyjrzyjmy się jednemu z najpopularniejszych rodzajów kart płatniczych, czyli karcie kredytowej, byśmy nie mieli już żadnych wątpliwości co do jej budowy, funkcji i przeznaczenia.

Użytkowanie karty kredytowej związane jest z przyznaniem i opcjonalnym wykorzystywaniem limitu kredytowego, o którym decyduje nasz bank. Może on więc stwierdzić naszą zdolność kredytową i w zamian za to zaoferować taką elektroniczną kartę, na której nie będziemy musieli posiadać własnych środków, by móc wypłacić pieniądze lub dokonać płatności on-line. Taka karta będzie więc najodpowiedniejsza dla aktywnych przedsiębiorców, ponieważ nie zawsze dysponują oni określoną sumą na koncie, z związku z czym posiadając inna kartę płatniczą, musieliby zrezygnować z płatności. Karta kredytowa pozwala jednak na dokonanie transakcji, nawet, jeśli na koncie nie ma wystarczjacej ilości pieniędzy.

Należy zauważyć, iż aby posiadać taką kartę, wcale nie trzeba zakładać konta w określonym banku. Nawet w “konkurencyjnej” placówce możemy wybrać dla siebie kartę kredytową. Co miesiąc będziemy dostawali zestawienie wszystkich operacji, wraz z wytycznymi dotyczącymi spłaty należności. Oczywiste bowiem jest, ze limit procentowy jest znacznie oprocentowany, chociaż najczęściej banki przyznają okres bez odsetkowy nowym użytkownikom kart kredytowych, Oznacza to, że jeśli użytkownik spłaci całość długu wobec banku, to nie zapłaci on odsetek od swojego limitu kredytowego.

Dodajmy jeszcze, iż możemy dostać od banku kartę kredytową o zasięgu  krajowym i lokalnym, jak również międzynarodowym. Taka karta ważna będzie w każdym kraju na świecie, zatem wraz z nią będziemy mogli swobodnie podróżować i dokonywać zakupów i operacji finansowych wszędzie tam, gdzie będzie to konieczne lub wymagane.