Zdjęcia najmłodszych w rodzinie

0
277
Zdjęcia najmłodszych w rodzinie

Fotografie są ważną pamiątką w każdym momencie życia, ale nie ulega wątpliwości, że istotne jest, by robić je szybko zmieniającym się i nieustannie rosnącym dzieciakom. Niektóre momenty z ich życia są bardzo ulotne. Na szczęście robienie zdjęć najmłodszym jest prawdziwą przyjemnością, ponieważ są one bardzo fotogeniczne.

Dzieci są bardzo wdzięcznym obiektem do fotografowania, ponieważ są bardzo naturalne w swoich reakcjach, niczego nie udają i dlatego można robić im zdjęcia, które prawdziwe oddawać będą konkretne sytuacje. Pierwsze uśmiechy i kroki, przedszkolne przygody, kąpiel w morzu czy zajadanie lodów, ale też kroki milowe jak rozpoczynanie kolejnych etapów nauki – wszystko to składać się będzie na wesołe zdjęcia z wyjątkowymi modelami.

Oczywiście trzeba zaznaczyć, że pracę fotografa ułatwia sam wygląd maluchów: ich delikatna skóra, rumiane policzki, zęby mleczne oraz niesforne włoski. Te elementy sprawiają, że nawet najprostsze zdjęcia stają się urocze. Wiele zdjęć można robić samodzielnie. Jednak aby niektóre pamiątki z dzieciństwa były naprawdę wysokiej jakości, warto zastanowić się nad współpracą z fotografem, który na ustalonych sesjach uchwyci najważniejsze momenty z życia malucha.

Profesjonalna fotografia dziecięca zwraca uwagę na to, by zdjęcia dziecięce robić z zachowaniem podstawowych zasad (które zagwarantują sukces).

Po pierwsze ważne jest, by dziecko było na pierwszym planie. Dzieciństwo to nie są jeszcze momenty na artystyczne, rozmyte fotografie. Tutaj liczy się to, by jak najlepiej uchwycić wygląd i zachowania malucha.

Po drugie, fotograf zawsze powinien starać się odnaleźć najlepsze światło. Takim właśnie jest światło miękkie i rozproszone – przy lekko zachmurzonym niebie. Lepiej unikać zdjęć w pełnym słońcu, bo rzuca ono zbyt ostre cienie. Niewskazane jest także włączanie flesza.
Po trzecie, najlepiej jest, gdy zdjęcia najmłodszych nie są pozowane. Sztywne ustawienie na pewno nie przyczyni się do estetyki zdjęcia, lepiej fotografować dziecko na przykład w czasie jego zabawy.