Zima wrogiem kobiecej cery

0
388

Okres zimowy nie jest ulubionym okresem w przypadku sporej ilości osób na świecie. Po pierwsze nie ma dużo słońca, po drugie jest zimno, a nawet mroźno.
Wiele kobiet doskonale wie także o tym, że okres zimowy jest najgorszym okresem dla cery każdej z nich. Wszelka, zimowa aura bardzo niekorzystnie wpływa na cerę. Wilgoć i mróz również. Wszystkie te czynniki wpływają na fakt, że cera przesusza się zbyt szybko, znacznie szybciej niż w normalnych warunkach, a nie wygląda to ani dobrze, ani korzystnie. Z tego względu szybciej się łuszczy, a to oznacza, że szybciej się starzeje i jest bardziej podatna na zmarszczki. Wszystko to za sprawą niewystarczającego nawilżenia skóry twarzy, o które zimą należy dbać ze zdwojoną starannością.

Warto jest pamiętać o tym, aby nie wychodzić na zewnątrz bez dodatkowej ochrony, gdyż mróz, wiatr i inne niesprzyjające warunki atmosferyczne sprawiają, że skóra twarzy jest znacznie osłabiona i bardziej podatna na uszkodzenia. W takich miesiącach wręcz należy codziennie stosować, chociaż podkład, a nawet mocniejszy makijaż, ponieważ właśnie to stanowi dla skóry dodatkową ochronę przed mrozem i wiatrem. Kiedy jest się w domu, warto jest ten makijaż zmyć, dając skórze odetchnąć, ale w międzyczasie nawilżyć ją dostatecznie, używając odpowiednich kremów lub nawet oliwki. Zima jest za to doskonałym okresem do stosowania wszelkich zabiegów odmładzających, których nie można stosować latem, aby nie narazić wtedy skóry twarzy na działanie promieni słonecznych. Mowa tu o przeróżnych, kwasowych zabiegach specjalistycznych, które wykonuje się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych lub gabinetach medycyny estetycznej.

To jest najlepszy czas na ich zastosowanie, a przy okazji bardzo dokładnie można poddać twarz nawilżeniu, dzięki czemu łatwiej będzie jej przeżyć zimowe i jesienne miesiące. W związku z tym, że na cerę i tak koniecznym jest nakładanie podkładów, można sobie pozwolić na wykonanie przeróżnych zabiegów. W tym celu warto jest zapytać o poradę kosmetyczkę lub innego profesjonalistę i skorzystać z cennych rad lub proponowanych zabiegów, aby już na wiosnę cera mogła wyglądać młodo i świeżo, nawet bez pudru, co jest także dobrym podkładem pod opaleniznę.