Znajdź czas na odpoczynek

0
379

Relaks czy wolne od obowiązków to pojęcia coraz bardziej mgliste dla współczesnego człowieka. Pracuje się coraz więcej z przekonaniem, że na odpoczynek trzeba zasłużyć. W przeciwnym razie będzie on stratą czasu. Nic bardziej mylnego. Odpoczynek to inwestycja w zdrowe, szczęśliwe życie. A także w sukces zawodowy. Jeżeli unika się go jak ognia, wówczas można być pewnym, że prędzej czy później przyjdzie wypalenie zawodowe. lub jeszcze gorzej, choroby nerwowe oraz psychosomatyczne.

Wypoczywanie jest jednym z najważniejszych założeń zdrowego trybu życia. W przeciwnym razie trudno wyobrazić sobie włączanie do codzienności ruchu, a nawet diety. Bez odpowiedniej dawki energii nie uda się ani schudnąć, ani tym bardziej wypracować wytrzymałego organizmu. Chcąc żyć zdrowo, należy zatem porzucić błędne przekonania o konieczności zasłużenia na odpoczynek.

Każdemu się on należy i każdy powinien dawać sobie do niego prawo. Hołdując zdrowemu stylowi życia, często zbyt wiele uwagi poświęca się gubieniu kilogramów, a za mało myśli o prawdziwym, zdrowym odpoczynku.